Hakkımızda

 

3-1

Cemal DERELİ

Genel Müdür

Yenice Orman Ürünleri sanayi A.Ş. 1955 yılında devlet tarafından ORÜS Kereste Fabrikası olarak kurularak faaliyete başlamış ve yıllar içinde parke, kontraplak ve kaplama üniteleriyle entegre bir tesis haline gelmiştir.

Yıllarca yöre halkına iş imkanı sağlamış olan bu tesis, devletin uygulamış olduğu özelleştirme kapsamında yöre halkının ve çalışanlarının el birliğiyle kurduğu YORÜS A.Ş. tarafından 1996 tarihinde satın alınarak üretimine aynı hızla bugünde devam etmektedir.

Yenice Orman Ürünleri Sanayi; ormanlardan elde edilen birincil ve ikincil ürünlerin özellikle odunun, yarma, kesme, soyma, biçme şeklinde biçim değiştirerek, yongalayarak veya liflerine ayırarak, yapıştırıcı madde kullanmak suretiyle yada kullanmadan presleme, buharlama, kurutma gibi işlemlerle odunun bünyesini değiştirmeden veya değiştirerek yarı mamul yada mamul mal üreten veya birinin mamulünü kullanarak entegre düzende üretim yapabilen bir sanayi kuruluşudur.

Dünyada koruma altına alınan 100 sıcak bölgeden birisi olan ve kaliteli orman emvalleri ile Dünyanın ve Türkiye’nin gözdesi olan Yenice Ormanlarından ve çevre Orman İşletmelerinden üretilen orman ürünlerini kullanarak ürettiğimiz mamullerde amacımız sektörün ihtiyaçlarına maksimum hız ve TSE kalite değerlerinde cevap vermede öncü olma gayretini göstermektedir.

Bugün yıllık …. kereste, …. parke, …. kontraplak üretimi ile faaliyetlerine devam etmekte olan tesisimiz modern teknolojisi ile Dünyanın kaliteli üretim yapan firmaları arasındadır.

Bir çok konuda hayatımıza giren orman ürünlerinin, zevk ve estetikle buluşmasını sağlayan firmamız, sahip olduğu üstün teknoloji ile oluşturduğu geniş ve kaliteli ürün yelpazesi, sınırsız hizmet anlayışı, genç ve dinamik kadrosu ile sektörün ihtiyaçlarına cevap vermede öncü olma özelliğini daima taşıyacaktır.